Akupunktura japońska

W japońskiej odmianie akupunktury stosuje się bardzo subtelne techniki. Nie nakłuwa się głęboko lub nie nakłuwa się w ogóle. To techniki powierzchowne, ale ponieważ są precyzyjne, nie trzeba wiele, żeby osiągnąć wspaniałe efekty. Szczególny nacisk kładzie się na umiejętną palpację i delikatną stymulację punktów.

Dr Stephen Birch jest uznanym europejskim nauczycielem japońskiej odmiany akupunktury. Mieszka i pracuje w Holandii. Japońską akupunkturę praktykuje od 36 lat. Metod leczniczych uczył się u doświadczonego praktyka i starszego wykładowcy Yoshio Manaki, wraz z którym napisał książkę Chasing the Dragon’s Tail. Nauki pobierał również u wielu innych cenionych praktyków, takich jak Kodo Fukushima, Toshio Yanagishita, Akihiro Takai, Shozo Takahashi, Koryo Nakada, Shuho Taniuchi i Yutaka Shinoda. Jest autorem książki Shonishin – Japanese Pediatric Acupuncture  oraz współautorem Hara Diagnosis: Reflections on the Sea, Japanese Acupuncture, Extraordinary Vessels oraz Understanding Acupuncture. Jedna z najnowszych książek, której jest współautorem, to wydana w 2014 roku Restoring Order in Health and Chinese Medicine.

Dr Stephen Birch

Jest znanym i cenionym wykładowcą, nauczającym w wielu miejscach na obszarze Ameryki Północnej, Europy, Azji i Australii. Przykładowo europejskie kraje, w których prowadzi kursy i warsztaty dotyczące metod japońskiej akupunktury, obejmują Holandię, Wielką Brytanię, Niemcy, Szwajcarię, Szwecję, Norwegię, Austrię, Włochy, Hiszpanię i Portugalię. Liczne wykłady prowadzi też w krajach azjatyckich. Od ponad 25 lat jest zaangażowany w badania naukowe nad akupunkturą, w tej dziedzinie uzyskał też tytuł doktorski i opublikował wiele prac naukowych. Jest profesorem nadzwyczajnym Kristiania University College, Institute of Health Sciences w Oslo, stolicy Norwegii.

Anthony Todd – BSc. MSc. PG Cert. [Studia akademickie] Lic Ac. MBAcC MRCHM

Tony Todd praktykuje akupunkturę i moksybucję od 2000 r., prowadzi klinikę w Londynie. W swej pracy stosuje również chińskie ziołolecznictwo i shiatsu. Wykłada w International College of Oriental Medicine [ICOM] w Londynie oraz dla Institute of Classics and East Asian Medicine [ICEAM].
Praktykę akupunktury rozpoczął po ukończeniu 4-letniego kursu w International College of Oriental Medicine (ICOM), najstarszej uczelni medycyny chińskiej w WIlekiej Brytanii. Wcześniej uczył się shiatsu, dołączając do rejestru praktyków shiatsu w 1993 roku i podejmując dalsze studia w zakresie tuiny (masażu chińskiego) i akupunktury w Szanghaju w Chinach w latach 1993 i 1994.
Ukończył między innymi szkolenia w zakresie akupunktury w stylu Manaka, jak również japońskiej terapii meridianowej i koreańskiej akupunktury dłoni. W 2003 roku został członkiem europejskiego oddziału stowarzyszenia Toyohari. W 2005 roku rozpoczął studia w zakresie Kanpo (ziołolecznictwa japońskiego), a następnie dalsze studia w zakresie ziołolecznictwa chińskiego, specjalizując się w Shanghan Lun i Jin Gui Yao Lue u Arnauda Versluysa w ICEAM. W latach 2013 2014 ukończył kurs w zakresie akupunktury na problemy wewnętrzne i zewnętrzne u Andrew Nugent-Head w Association of Traditional Studies.
Jest wykładowcą akupunktury w ICOM i instruktorem w klinice przynależącej do college’u. W ICEAM, naucza wykorzystania wzorców diagnozy z brzucha w ziołolecznictwie – wykłada na całym świecie: w Australii, USA, jak również w Europie (także w Polsce).