ICEAM

The Institute of Classics in East Asian Medicine® (ICEAM) jest międzynarodową organizacją promującą edukację, badania i kliniczne zastosowanie klasycznych dzieł medycyny wschodnioazjatyckiej. Programy kształcenia ICEAM są otwarte dla praktyków medycyny chińskiej.

Instytut został założony i jest kierowany przez dr Arnaud Versluys. Dr Versluys jest jednym z niewielu ludzi z Zachodu, którzy otrzymali pełne wykształcenie medyczne w Chinach, gdzie przez dwanaście lat szkolił się do poziomu doktorskiego ze specjalizacją w kanonicznych formułach ziołowych. Przez wiele lat uczył się się również w tradycyjnym systemie przekazu mistrz – uczeń pod okiem uznanego eksperta Shanghan Lun, Dr. Zeng Rongxiu. Dr Versluys założył instytut w celu promowania studiów i praktyki klasycznej, poprawy skuteczności klinicznej i zachowania oryginalnej tożsamości medycyny wschodnioazjatyckiej.

ICEAM oferuje unikalną ścieżkę szkoleniową w zakresie Kanonicznej Medycyny Chińskiej składającą się ze szkolenia podstawowego (DCCM®), szkolenia klinicznego (FICEAM®) oraz możliwości ciągłego szkolenia zaawansowanego.

Linia przekazu

Dr Tian Heming 田鶴鳴 (1883-1980) – Założyciel linii Tian

Dr Zeng Rongxiu 曾榮修 (1931-2012) – Dzierżawca linii Tian, Założyciel linii Tian – Zeng

Dr Arnaud Versluys – Dyrektor Institute of Classics in East Asian Medicine, Dzierżawca Linii Kanonicznych Receptur Tian-Zeng

Instruktorzy

Laurie Ayres BS, LAC, DCCM, FICEAM,  Dyrektor ICEAM Londyn

Stephen Bonzak MS, LAC, DCCM, FICEAM, Dyrektor ICEAM Chicago

Anthony Todd MS, LAC, DCCM, Instruktor Fukushin

Maxymilian Beer BS, LAC, DCCM, FICEAM, Dyrektor ICEAM Bamberg

Czym jest kanoniczna medycyna chińska?

Kanoniczna Medycyna Chińska to styl chińskiej medycyny praktykowany zgodnie z doktrynami nakreślonymi w klasycznych traktatach medycznych powstałych w trakcie panowania zachodniej i wschodniej dynastii Han, znanych również jako kanony. Stanowi ona podstawę zarówno klinicznej, jak i teoretycznej medycyny chińskiej, jaką znamy.

Jak działa program?

Program podstawowego szkolenia ICEAM® został opracowany, aby zapewnić terapeutom rzadką możliwość dostępu do dzieł klasycznych, czyli kanonów, które stanowią podstawę medycyny wschodnioazjatyckiej. Szkolenie łączy kliniczną praktyczność typową dla medycyny ludowej z zaawansowaną wiedzą medyczną. Jest to zauważalne na poziomie diagnostycznym poprzez zaawansowaną diagnostykę tętna i badanie palpacyjne brzucha.

Opinie o szkoleniu ICEAM

Bardzo dziękuję za wspaniałą atmosferę i kontakt w czasie całego kursu. Wielkie podziękowania dla stoickiego spokoju Lauriego, jego wiedzy, życzliwości i nienagannego ubioru 🙂

Cudowny tłumacz i przekładowca, kochany sumienny Mario – dziękuję. Całej grupie i wszystkim z osobna – dziękuję! To była wielka przyjemność i zaszczyt przebywać w takim gronie. Bardzo Wam dziękuję!

Kurs był dla mnie ogromnym wyzwaniem! Ogromna ilość wiedzy i cennych informacji. Jestem wdzięczna, że mogłam w nim uczestniczyć.

Jedyne, z czym miałam problem to to, że nie nadążałam zapisywać potrzebnych informacji z powodu szybkiego tłumaczenia Mariusza.

[Kurs] totalnie uprościł pracę z pacjentem— ponieważ jest to wiedza praktyczna.

Wspaniały przekaz, wyjątkowy nauczyciel, a wykłady bardzo wartościowe. Bez wiedzy, jaką przekazał mi Laurie, skuteczność moich działań nie byłaby tak satysfakcjonująca.