Jak działa program szkolenia ICEAM®?

Program podstawowego szkolenia ICEAM® został opracowany, aby zapewnić terapeutom rzadką możliwość dostępu do dzieł klasycznych, czyli kanonów, które stanowią podstawę medycyny wschodnioazjatyckiej. Szkolenie łączy kliniczną praktyczność, typową dla medycyny ludowej, z zaawansowaną wiedzą medyczną. Jest to zauważalne na poziomie diagnostycznym poprzez zaawansowaną diagnostykę tętna i badanie palpacyjne brzucha.
Uczestnik, który posiądzie tę wiedzę i umiejętności, będzie w stanie praktykować prawdziwą klasyczną medycynę chińską, aby uzyskać większą skuteczność we współczesnych warunkach klinicznych.

II edycja podstawowego szkolenia ICEAM®

Start nowej edycji kursu jest zaplanowany na styczeń 2023.

Uczestnicy rejestrują się na CAŁY CYKL SZKOLEŃ

Obowiązuje zasada pierwszeństwa zgłoszeń. Pełne zgłoszenie na kurs obejmuje opłacenie zaliczki w kwocie 1500 zł na konto organizatora oraz dostarczenie podpisanej umowy do końca I sesji kursu.

Diplomate in Canonical Chinese Medicine (DCCM)

Szkolenie DCCM umożliwia uczniom wykształconym w zachodnim systemie dydaktycznym uczenie się i przyswajanie bardzo skomplikowanych informacji medycznych z dynastii Han bez znajomości języka chińskiego lub długiego pobytu w Chinach. Szkolenie DCCM to mająca miejsce na sali szkoleniowej symulacja procesu uczenia, w trakcie którego uczestnik jest zanurzony w modelu szkolenia mistrz-uczeń w tradycyjnym systemie opartym na linii przekazu. Po pomyślnym ukończeniu obu sekwencji programu DCCM student uzyskuje certyfikat ICEAM Diplomate in Canonical Chinese Medicine (DCCM).

Ważne informacje

Sekwencje kursu DCCM
  • Sekwencja 1: Szkolenie Shanghan Lun – 11 sesji
  • Sekwencja 2: Szkolenie Jingui Yaolue – 6 sesji

Łącznie: 17 sesji

Wymagania i warunki wstępne

Seminaria DCCM są otwarte dla wszystkich, bez względu na doświadczenie w medycynie chińskiej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym terapeutą, który chce pogłębić swoją wiedzę na temat dzieł klasycznych, czy też początkującym studentem, który wciąż uczy się w szkole medycyny chińskiej i nie posiadasz żadnej wiedzy zielarskiej, jesteś mile widziany. Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w naszych seminariach. Wielu studentów bez wcześniejszego wykształcenia zielarskiego ukończyło nasz program i zostało uznanymi fitoterapeutami.

Praktyki kliniczne DCCM:
Aby zarejestrować się na Praktykę Kliniczną DCCM, uczeń MUSI wziąć udział we WSZYSTKICH seminariach poprzedzających praktykę. Fakt, że diagnoza z pulsu w linii  Tian-Zeng jest zastrzeżona prawnie, wymaga większego zaangażowania w tę tradycję niż sama rejestracja na jedno seminarium. Jest to siła napędowa pokoleń lekarzy, a jej rozwinięcie wymagało setek tysięcy kontaktów z pacjentami.

Nie lekceważymy tego – i Ty też nie powinieneś.

Uczestnictwo w seminariach

Należy wziąć udział w całej sekwencji seminariów. W przypadku zajęć odbywających się stacjonarnie uczestnik może nie uczestniczyć w jednym seminarium z cyklu – musi uzupełnić je uczestnicząc w nim w innej lokalizacji lub wykupując nagranie na stronie ICEAM.